Wskazówki przydatne przy wyborze adwokata

Według badań z pomocy prawnika chętnie skorzystałaby większość Polaków. Jednak tylko około co dziesiąta osoba faktycznie zwraca się o pomoc do adwokata. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest przekonanie, że usługi prawnicze należą do bardzo drogich. Tylko po części jest to prawdą — na rynku działają zarówno prawnicy pobierający wysokie wynagrodzenia, jak i osoby zadowalające się skromniejszym uposażeniem. Jak wybrać adwokata, który będzie właściwie reprezentował nasze interesy?

Korzystanie z opinii w Internecie

Dla wielu osób podstawową kwestią jest sprawdzenie opinii w Internecie. Na podstawie tych informacji decydują z usług którego prawnika skorzystać. Jednak komentarze online nie zawsze są miarodajne. Klienci często uczestniczą w jednej lub najwyżej kilku sprawach w życiu. Po jej przeprowadzeniu oceniają swoją znajomość prawa za wystarczającą do wyrażania wiarygodnych opinii.

Rzeczywistość jest dużo bardziej skomplikowana. Wygrana lub przegrana w danej sprawie może być uzależniona od wielu czynników, zarówno zależnych, jak i niezależnych od adwokata. Każda sprawa jest inna i tylko indywidualne podejście może skutkować osiągnięciem założonych celów. Dlatego do opinii w sieci trzeba podchodzić z rezerwą i właściwym dystansem.

Kontakt bezpośredni z kancelarią

Jeżeli nadal mamy wątpliwości, którą osobę wybrać, najlepszym sposobem jest zwykła rozmowa. Wystarczy zadzwonić do kancelarii, przedstawić swoją sprawę i swoje obawy. Doświadczony prawnik będzie umiał odnaleźć się w takiej sytuacji i przedstawi swój wstępny punkt widzenia na temat postępowania. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę, że nie każdy adwokat będzie miał doświadczenie w różnego typu skomplikowanych sprawach. Wiele osób specjalizuje się w konkretnych dziedzinach. Jednocześnie nie wszyscy od razu poinformują o tym swoich potencjalnych klientów, a więc rozmowę trzeba przeprowadzić z uwagą.

Następnym krokiem powinno być spotkanie w kancelarii. Na terenie Olsztyna dostępny jest adwokat Karol Kakowski i jego kancelaria adwokacka. Warto zwrócić uwagę na szeroki zakres i usług, a także doświadczenie w prowadzeniu spraw w Polsce i za granicą. Z dokładną ofertą można zapoznać się na stronie www. Profesjonalne podejście do sprawy i szeroka wiedza z zakresu prawa cywilnego oraz karnego buduje zaufanie, które może procentować na wiele lat.

Ocena przewidywanych zysków i kosztów

Obsługa prawna kosztuje. Nie oznacza to jednak, że nie należy zwracać uwagę na różnice stawek u różnych specjalistów. Koszty zależą od wielu czynników, dlatego nie da się z góry określić określonej ceny. Warto jednak przyjąć zasadę, że usługa powinna się opłacać osobie zamawiającej. Innymi słowy, nie możemy pozwolić sobie na poniesienie kosztów bliskich kwocie, której dotyczy sprawa sądowa. Adwokat powinien ocenić szansę na wygraną i udzielić skutecznej porady prawnej, ale to zawsze sąd decyduje o tym, jak będzie wyglądało rozstrzygnięcie. Dlatego trzeba przeanalizować pełny koszt prowadzenia sprawy, ocenić szanse i poziom ryzyka.

Nie należy zapominać, że na rynku panuje obecnie konkurencja, dlatego nie jesteśmy skazani na współpracę z konkretnym prawnikiem. Stawkę usługi można swobodnie negocjować, a doświadczony adwokat dostosuje swoje oczekiwania do rodzaju sprawy i poziomu zamożności klienta. Będzie gotowy do udzielenia pomocy i wsparcia w każdym problemie związanym z prowadzoną sprawą. W ten sposób potwierdzi swoją klasę i pozycję na rynku.